گزارش توسعه فنی با تمرکز بر کیف پول سخت افزاری کلور

به هفتمین نسخه گزارش پیشرفت فنی ما خوش آمدید که در آن امروزمهندس والت سخت افزاری از تیم کلور Marcelo Sousa، جزئیات کیف پول سخت افزاری کلور را با ما به اشتراک می گذارد.

هفته گذشته چالش برانگیزترین سال بود. تیم از منتشر شدن اولین نسخه عمومی اندروید خود برای صرافی کلور خبر داد.

ما در مورد برخی از مشکلات جزئی و اشکالات آگاه هستیم و دائما در حال گوش دادن به شما کاربران خود هستیم تا محصول را بهبود ببخشیم و تجربه کاربری را بهبود بخشیم.

تیم بدون وقفه در تلاش هستند تا نسخه پایدار را منتشر کنند و تمام اشکالات جزئی را برطرف کنند، بنابراین با ما همراه باشید!

همچنین مشتاقانه منتظر نسخه های iOS و وب صرافی کلور هستیم!

من فقط می خواهم بگویم از همه اعضای تیم کلور برای پیاده سازی شگفت انگیزشان تشکر می کنم! ما این کار را انجام دادیم!

یک بار دیگر از جامعه جهانی کلور برای پشتیبانی و بازخورد مداوم، همه آنچه ما انجام می دهیم برای شما انجام می دهیم. متشکریم!


این هفته صحنه را برای مارسلو سوزا (https://www.linkedin.com/in/marcelo-sousa-engineer) مهندس سرپرست بخش والت سخت افزاری کلور باز خواهیم کرد.

او پشت صحنه فناوری والت سخحت افزاری کلور را که در حال توسعه با سرعت کاملاست را با ما به اشتراک می گذارد و توضیح می دهد که چرا کلور در آینده به استاندارد امنیتی برای ذخیره سرمایه های رمزنگاری تبدیل می شود.

لذت ببریم!


“افرادی که واقعا در مورد نرم افزار جدی هستند باید سخت افزار خود را بسازند.”

Alan Kay

معماری سخت افزار

کیف پول سخت افزاری کلور با یک میکروکنترلر دو هسته ای قدرتمند با تمام وسایل جانبی مورد نیاز برای چنین کاربردی در یک دستگاه تراشه طراحی شده است.

همچنین موتورهای امنیتی تعبیه شده است تا تراکنش های سریع تری را در برنامه های بلاکچین فراهم کند ، مانند شتاب دهنده 256 بیتی AES ، مولد اعداد تصادفی واقعی و شتاب دهنده کلید عمومی.

مغز یک ARM دو هسته ای از خانواده میکروکنترلرهای STM32 است.

این یک دستگاه امنیت محور است و اقدامات متقابل بسیاری برای فعال کردن یک محصول ایمن در برابر انواع حملات پیشرفته از جمله اصلاح محیط ، تجزیه و تحلیل قدرت ، اشکالات و حتی حملات نرم افزاری امکان پذیر است.

کیف پول همچنین دارای دو دکمه برای تأیید و لغو معاملات و دو رابط ارتباطی است: USB (از طریق اتصال نوع C) و بلوتوث. رابط کاربری بصری از طریق RGB LED و برنامه کیف پول Klever به منظور تهیه یک دستگاه ساده و کارآمد انجام می شود.


نمونه اولیه کیف پول سخت افزار کلور.

عملکرد اساسی دستگاه از طریق برنامه کلور والت است. به محض اتصال دستگاه از طریق USB یا بلوتوث ، معاملات کوین ها به جای نرم افزار توسط کیف پول سخت افزاری کلور انجام می شود.

این به این معنی است که کاربر با تأیید از طریق فشار دادن یک دکمه ، از رابط کاربر پسند برنامه و امنیت معامله ای که توسط کیف پول سخت افزاری انجام می شود بهره مند است. اساسا بهترین و ایمن ترین هر دو است.


امنیت

یک راه حل تک تراشه ای برای میکروکنترلر مزایای زیادی برای امنیت دارد. هیچ ارتباطی در معرض پردازنده و تجهیزات جانبی وجود ندارد ، بنابراین راهی برای دسترسی به سیگنال های حساس یا داده های شخصی وجود ندارد.

مکانیسم های محافظت از حافظه، مانیتورهای یکپارچگی و سیستم عامل رمزگذاری شده با تأیید اعتبار امضا از جمله اقدامات متقابل برای مقاوم سازی و ایمن سازی دستگاه هستند.

یک پروتکل ارتباطی اختصاصی از طریق این رابط ها طراحی شده است تا روشی ایمن و کارآمد برای برقراری ارتباط ارائه دهد. پشته پروتکل بلوتوث گزینه ای برای داده های رمزگذاری شده ارائه می دهد و اما ما تصمیم گرفتیم یک لایه رمزگذاری اضافی برای ایمن تر کردن ارتباطات اضافه کنیم.

هر بخش ارتباطی از کلید متفاوتی استفاده می کند که در ابتدا از طریق RSA تعریف می شود. پس از این فرایند مبادله کلید ارتباطات تحت یک قالب داده رمزگذاری شده برقرار می شود.


عملکرد و ویژگی ها

آزمایشات اولیه عملکرد بسته به بلاکچین استفاده شده، نتایج چشمگیری از معاملات انجام شده در چند میلی ثانیه را نشان می دهد.

توسعه میان افزار به طور مداوم در حال بهبود است و سعی داریم با بهترین تکنیک های برنامه نویسی و بهترین استفاده از شتاب دهنده های سخت افزاری ، حداکثر عملکرد ممکن را بدست آوریم.

بیت کوین، اتریوم ، کلور و کلیه کوین های اصلی پشتیبانی شده توسط کلور والت نیز توسط کیف پول سخت افزاری کلور پشتیبانی می شوند.


تولید

نسخه دوم توسعه کیف پول سخت افزاری کلور در آستانه عرضه است. این نسخه نسخه نهایی توسعه برای تأیید عملکرد و تمام جنبه های مربوط به راه اندازی تولید است.

کلوربا کمبود قطعات الکترونیکی در بازار و با همان چالش های کل صنعت الکترونیک روبرو است. اما ما قبلاً به تأمین کنندگان متعهد شده ایم که یک آزمایشی 100 واحدی را طی چند ماه و دسته اولیه 1000 واحدی را در یک بازه زمانی کوتاه جمع آوری کنیم.

نوشته شده توسط ،

Marcelo Sousa

مهندس سرپرست کلور از کلور برای والت سخت افزاری کلور


حالا ، بیایید پیشرفت کلی هفته های گذشته را در سایر تیم ها ببینیم: