گزارش توسعه فنی با تمرکز بر فرهنگ سازمانی کلور توسط مدیر ارشد فناوری کلور،Bruno Campos

به پنجمین ویرایش گزارش پیشرفت فنی ما خوش آمدید ، جایی که امروز اطلاعات بیشتری در مورد فرهنگ شرکت برای کارهای روزمره در کلوربه اشتراک خواهیم گذاشت.

هفته گذشته بسیار چالش برانگیز بود و تیم بار دیگر همه وظایف را انجام داد. بنابراین ، من فقط می خواهم از همه اعضای تیم کلور برای کار ارزشمند شگفت آور انجام شده تشکر کنم و اجازه دهید سرعت خود را حفظ کنیم!

همچنین از جامعه جهانی کلور برای پشتیبانی مداوم و بازخورد شما متشکریم!

تمام آنچه ما انجام می دهیم ، برای شما است!


شغلی را که دوست دارید انتخاب کنید و هرگز در زندگی خود، مجبور نیستید یک روز کار کنید!

به نظر می رسد که علم با نویسنده ناشناس این گفته موافقت کرده است. طبق تحقیقاتی که توسط دانشکده بازرگانی Saïd دانشگاه آکسفورد انجام شده ، افراد خوشحال در کار 13٪ بهره وری بیشتری دارند. و برعکس نویسنده های HBR که می توانند برای شرکت ها پر هزینه باشد:

"در مطالعات دانشکده تجارت کوئینز و توسط سازمان Gallup، کارگران غیرمجاز 37٪ غیبت بیشتر ، 49٪ تصادف بیشتر و 60٪ خطا و نقص بیشتر داشتند. در سازمان هایی که نمره درگیر شدن در کارمندان پایین است و آنها با گذشت زمان 18٪ بهره وری پایین تر ، 16٪ سودآوری پایین تر ، 37٪ رشد شغل پایین تر و 65٪ قیمت سهام پایین تر را تجربه کردند. " (منبع: HBR)

بر اساس این امار و مطالعات ما در کلور فرهنگ سازمانی خود را بسیار جدی می گیریم و می خواهیم بهترین محیط را برای اعضای تیم خود ایجاد کنیم.

بودن یک شرکت نوآور در داخل دی ان ای ما است و فرهنگ ما باید این واقعیت را منعکس کند.


با تفکر در نکات کلیدی برای بهبود یک محیط کار مثبت و ابتکاری اصول اولیه خوبی را پرورش دادیم:

  • دور کاری و جهانی;
  • ارتباط ناهمزمان;
  • همکاری;
  • از شکست ها یاد میگیریم;
  • مالکیت گرفتن;
  • بهترین نسخه خودمان باشیم;
  • تنوع;
  • خود خواه نباشیم;
  • کار تیمی.

دور کاری و جهانی


کاربران ما در سراسر جهان پخش شده اند و ما با داشتن توسعه دهندگان، مهندسان و کارمندان از هر نقطه از جهان این را در داخل شرکت منعکس می کنیم.

ما در کلور مرزها را نمی بینیم و کلور در ایالات متحده ، آفریقا ، اروپا ، خاورمیانه ، آسیا و اقیانوسیه کارمند و همکار دارد. ما در کلوربه جای صرف تلاش و هزینه هنگفت برای دفاتر مجلل از کارکنان خود به شیوه ای کاملا شخصی و خانوادگی مراقبت می کنیم. بنابراین به نوعی بودجه دفتر را به سمت منابع انسانی خود هدایت می کنیم و به دنبال جذب و حفظ بهترین استعدادها در صنعت هستیم.


ارتباط ناهمزمان

به دلیل ماهیت دور کاری و جهانی ما یک ارتباط ناهمزمان پرورش می دهیم. این به این معنی است که اگر من به همکار خود پیامی ارسال کنم و او در دسترس نباشد فوراً پاسخ دهد ، اشکالی ندارد. او در بهترین زمان برای او پاسخ خواهد داد.

بهترین زمان می تواند به دلیل منطقه زمانی و برنامه روزمره متغییر باشد، . بنابراین ، در اسرع وقت همکارم در بهترین زمان به من پاسخ خواهد داد. این کمک زیادی به ایجاد تعامل با همکاران ما می کند.

همکاری

از نظر ارتباطات در کلور ما از نظر ساختار “flat” هستیم تا بتوانیم همکاری ، گشودگی و خلاقیت را در بین خود ایجاد کنیم.

در بسیاری از شرکتهای سنتی “از بالا به پایین” کارکنان سطح C از بسیاری جهات بسیار دست نخورده و غیرقابل دسترسی هستند. ارتباطات خود را بین عملیات به سطح استراتژیک در دست عده معدودی مانند مدیران ارشد متمرکز ایجاد کردن که "مردان میان رتبه ای " اثر که با توجه بسیاری از مطالعات علت سوءتفاهم بین استراتژی شرکت و کارکنان که در حال اجرای استراتژی ، باعث ایجاد تحریف در اولویت ها و جهت اهداف می شود.

به همین دلیل بسیاری از شرکت های سنتی اصطلاح “از پایین به بالا” را ایجاد کردند. این ابتکار خوبی است. در این مدل “از پایین به بالا” برخی از شرکت ها رویدادهایی مانند “صرف صبحانه با مدیر عامل” را ایجاد می کنند که ممکن است یک بار در ماه رخ دهد. این تلاشی برای کاهش مسئله اثر “مردان میان رتبه” است ، تلاش برای کوتاه کردن ارتباط بین سطح C و افراد در “کف شرکت” است.

در کلور ما هیچ نوع سلسله مراتبی را در هنگام همکاری موضوع نداریم. هر کسی می تواند در هر زمان و هر مکان با مدیرعامل ما تماس بگیرد ، کارمندان ما ماهیانه یک بار برای گفتگو با مدیر عامل ، CTO ، مدیر مالی یا سایر کارکنان سطح C نیازی به دستور کار ندارند. اگر کسی نیاز به همکاری با کارمند دیگری دارد ، ما توصیه می کنیم این کار را مستقیماً بدون واسطه انجام دهیم.

ایده اصلی ایجاد پل هایی بین کارکنان کلور است که همکاری متقابل را با قدرت کامل تسهیل می کند. یک دستورالعمل فوق العاده برای بهره وری و خلاقیت تیم کلور.


از شکست ها(اشتباهات)یاد میگیریم


ما در کلور کارکنان خود را تشویق می کنیم که از شکست نترسند. ما نمی خواهیم شکست بخوریم اما اگر این اتفاق بیفتد ما روی راه حل تمرکز می کنیم و بعد از اینکه مسائل ناشی از شکست را حل کردیم یک تحلیل “پس از مرگ” انجام می دهیم و از آن شکست درس می گیریم.

این امر به ایجاد یک محیط نوآورانه و خلاقانه کمک بسیاری می کند زیرا اعضای تیم کاملا متعهد به محصولات کلورهستند که همیشه در فکر راه حل ایجاد شده هستند.


مالکیت گرفتن

ما کارکنان خود را تشویق می کنیم که 100٪ مسئولیت وظایفی را که به آنها محول شده است به عهده بگیرند. فکر کنند خود انها صاحب کلور هستند.

ما تمام تلاش خود را می کنیم تا برای ارتقا و دستیابی به آزادی مالی در بین کارکنان کلورطرز تفکر ایجاد کنیم. ما یک فضای مثبت ایجاد می کنیم تا با کارهای روزمره خود برای محصولات به کاربران و انجمن خود پاسخگو باشیم.


بهترین نسخه خودمان باشیم


ما از کارمندان خود برای داشتن زندگی متعادل حمایت می کنیم. بهترین حرفه ای باشید که می توانید باشید. در بهترین زمان خود کار کنید ، پاسخگو باشید ، براساس دانش تصمیم بگیرید و برای بهبود هوش هیجانی خود مدیتیشن انجام دهید. اگر در منطقه حرفه ای خود رشد می کنید ، این امر در زندگی شخصی شما نیز منعکس می شود. بنابراین ، بهترین پدر ، بهترین شوهر و … باشید. این یک تماس است: بهترین نسخه از خود باشید!

تنوع


در یک شرکت ابتکاری دورکاری و جهانی این اجباری است! ما باید اختلافات خود را بپذیریم و به دنبال راه حل های باشیم که تمام دیدگاه های مختلف کارکنان و جامعه ما را جمع می کند.

“با هم می توانیم کوه ها را حرکت دهیم و همه چیز را ممکن کنیم.”

Dio Ianakiara


خود خواه نباشیم

bd760fac-9049-47c0-af4f-1a88243782cf_512x308
تمام تصمیماتی که در کلور گرفته می شود براساس دانش و تجربه است! ما همیشه اعضای تیم کلور خود را تشویق می کنیم که اعداد را تجزیه و تحلیل کنند ، تحقیق انجام دهند و سلیقه شخصی خود را از معادله حذف کنند. در مجموع ما هرگز بر اساس خودخواهی شخصی تصمیمی نمی گیریم!


کار تیمی


ما برای کار گروهی در سطوح فوق العاده ارزش قائل هستیم هر کس در کلور تشویق می شود که از همکاران خود بخواهد و کمک کند. این یکی از اصول حیاتی است که ما در شرکت خود نتیجه گیری می کنیم. بسیار قدرتمند است. و شما می توانید آن را به وضوح در رویدادهای روز به روز در داخل کلور ببینید. هنگامی که هر یک از همکاران گیر کرده است و بیش از یک نفر به شما کمک می کند و در برخی موارد به یک جلسه برنامه نویسی تصویری می انجام . مهمترین چیز رسیدن به هدف تیم است و نه اهداف فردی.