نکات مهم در رعایت امنیت برای استفاده از والت های خود حضانتی

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، بسیاری از حوزه‌های زندگی ما تحت تاثیر قرار گرفته‌اند و باعث شده‌اند که فرصت‌های جدیدی برای ارتباطات، تجارت، و اقتصاد شکل گیرند. یکی از این حوزه‌ها، بازار های کریپتوکارنسی است متقاورن با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های جدیدی برای افراد سودجو پدید خواهد آورد که با روش های مختلف اقدام به کلاهبرداری کننند. در این مقاله سعی خواهیم کرد به معرفی روش هایی بپردازیم که افراد سود جو اقدام به کلاهبرداری میکنند و همچنین موارد مختلفی برای رعایت امنیت در ایجاد و نگهداری والت شما را شکل میدهد.

بازار کریپتوکارنسی بخاطر نو پا بودن و عدم دانش عموم نسبت به این تکنولوژی یکی از بازارهایی است که همواره در معرض خطرات و تهدیدات بوده است. یکی از بزرگترین خطراتی که در این بازار وجود دارد، کلاهبرداری‌ها و نفوذات سایبری هستند. با پیشرفت فناوری، روش‌های نوینی برای کلاهبرداری به وجود آمده‌اند که می‌تواند برای کاربران بازار کریپتوکارنسی، پیامدهای بسیار جدی داشته باشد.

به طور عمومی هیچ شرکت معتبری در هیچ شبکه اجتماعی به شما برای راهنمایی و پشتیبانی پیام خصوصی ارسال نمیکنید شما باید اطلاعات مربوط به پشتیبانی محصولات یک شرکت را از منابع معتبر خود شرکت پیگیری کنید که برای کلور والت تمامی پشتیبانی محصولات از طریق تیکت به ادرس زیر انجام می شود:
https://support.klever.io/hc/en-us/requests/new

استفاده از خدمات رایگان مانند وی پی ان های رایگان یا نرم افزار های کرک شده شما را در معرض خطر جدی قرار خواهد داد که بار ها از این طریق شاهده حمله های مختلف برای اهداف مختلف گزارش شده است.

استفاده نکردن از انتی ویروس های معتبر و قوی می تواند باعث نشت اطلاعاتی یا دسترسی کامل دستگاه به واسطه نرم افزار های مخرب باشد.

عدم توجه به نرم افزاری هایی که در سیستم کامپیوتری یا موبایل خود نصب میکنیم می تواند دلیلی دیگری برای ایجاد مکشلات امنیتی باشد برخی از نرم فزار هایی هستند که در کنار خدماتی که به شما ارائه میدهند یک کی لاگر داخلی نیز هستند که هرچی در دستگاه تایپ می شود یا در حافظه موقت کپی میشود یک نسخه از آن را به شخص هکر ارسال میکند، همچنین من قبلا بد افزار هایی داشته ایم که با نصب ان هنگام استفاده از والت ادرس والت مقصد را با ادرس والت شخص هکر بصورت انی موقع ارسال جایگزین میکرد. همواره در نصب نرم افزار ها رو دستگاه نهایت دقت را انجام داد.

ارائه دسترسی نامحدود به قرارداد های هوشمندی که در داخل والت استفاده میشود نحوی کارکرد قرارداد های هوشمند به این شکل است که کاربر به واسطه والت خود و دسترسی که در داخل والت ایجاد میشه از طریق والت خود با بلاکچین مورد نظر ارتباط p2p برقرار کرده و با قراداد هوشمند تعامل ایجاد میکند اگر قراداد هوشمند مذکور مخرب باشد یا توسط اشخاص دیگر مورد حمله قرار بگیرد به واسطه این دسترسی می تواند والت را مورد حمله قرار دهید که موجب خالی شدن دارایی ها دسترسی داده شده انجام بگیرد اما به واسطه این دسترسی که شما از طریق والت خود ارائه می دهید می تواند حمله های مختلف انجام گیرد از طریق سایت های زیر می توانید دسترسی های مختلف والت خود را بررسی کنید و در صورت لزوم ان ها را کنسل کنید:

یکی از روش‌های کلاهبرداری در بازار کریپتوکارنسی، فریب دادن کاربران به واسطه ایجاد صفحات وب مشابه با سایت‌های معتبر کریپتوکارنسی است. در این روش، کاربران از طریق ایمیل یا پیامک، به یک صفحه مشابه با صفحه شرکت یا سایت مورد نظر هدایت می‌شوند و سپس از آن‌ها خواسته می‌شود تا اطلاعات حساب خود را وارد کنند. این روش، به عنوان فریب فیشینگ شناخته می‌شود.

به طور خلاصه، با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های جدیدی برای کلاهبرداری در بازار کریپتوکارنسی به وجود آمده است. برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری‌ها، لازم است که کاربران این بازار، از تکنیک‌های امنیتی استفاده کنند که حاشیه امنیت انها را زیادتر کرده و ریسک انها را در استفاده از والت برای انجام امور مختلف را کاهش خواهد داد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیام های خصوصی
هیچ شرکتی مشکل شما را از طریق پیام خصوصی حل نخواهد کرد یا هرگز به شما اولین کسی نخواهد بود که پیام خصوصی ارسال میکند. همیشه به دنبال منبع اصلی برای پشتیبانی از محصولات شرکت ها باشید.

نرم افزار های کرک شده

نرم افزار های رایگان و کرک شده امنیت شما در دستگاه مورد استفاده شما را پایین خواهد آورد. همیشه سعی کنید از نرم افزار های معتبر استفاده کنید.

وی پی ان های رایگان

استفاده از وی پی ان های رایگان ریسک شما را برای برقرار ارتباط و نگهداری اطلاعات امنیتی در داخل والت شما را کاهش میدهد.

برنامه های غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین ها

استفاده از سایت های غیرمترکز برای تعامل با بلاکچین های مختلف همیشه باید مورد بررسی قرار گیرد به واسطه غیرمتمرکز بودن هرکسی با دانش برنامه نویسی قادر به ایجاد این برنامه های غیرمتمرکز با هداف خاص می باشد.

دسترسی های والت به برنامه های غیرمتمرکز
دسترسی های والت شما همیشه و در بازه های مختلف زمانی باید مورد بررسی قرار گیرد و توصیه میشود هرگز دسترسی نامحدود به قرارداد های هوشمند انجام نگیرد. حتی برنامه های غیرمتمرکز معتبر و تایید شده نیز از مورد استثنا قرار نمیگرید و می تواند توسط افراد یا گروه خاص مورد حمله قرار گیرد.

امنیت در استفاده از دستگاه

با توجه به محدودیت ها و امنیتی بودن در مسئله ذکر شده توصیه می شود یک دستگاه جدا برای انجام کارهایی که نیاز به امنیت بیشتر دارید تهیه و مورد استفاده قرار گیرد.

والت سخت افزاری

برای سرمایه های بیشتر حتما توصیه میشود از والت های سخت افزاری استفاده شود اما در صورتی که تجربه کافی در زمینه استفاده از والت های چند امضایی دارید می تواند جایگزینی مناسبی برای والت های سخت افزاری باشد.

بلاکچین به عنوان یک فناوری نوین، در حال تبدیل شدن به یکی از مهمترین بسترهای قابل اعتماد جهت ذخیره داده ها و انجام معاملات مالی در دنیای دیجیتال شده است اما با این حال همچنان ریسک هایی برای رعایت امنیت وجود دارد که اگر مورد بررسی قرار نگیرد می‌تواند خسارت بسیار زیادی را برای افراد در نگهداری دارایی انها به وجود اورد. یادگیری در بلاکچین به عنوان یکی از راه های اصلی جلوگیری از هک و اسکم در بلاکچین در طولانی مدت مطرح شده است با یادگیری در بلاکچین، می‌توان از تجربیات و اشتباهات گذشته پیروی کرده و از آنها در آینده جلوگیری کرد.

این نوع یادگیری شامل انجام تحلیل های دقیق بر روی حوادث گذشته است، تفسیر دقیق اطلاعات جمع آوری شده و پیشگیری از وقوع مشکلات محتمل در آینده با بهره گیری از این دانش‌ها، در واقع هدف این نوع یادگیری از بلاکچین بهبود امنیت و جلوگیری از حملات آینده است.

بنابراین، یادگیری در بلاکچین به عنوان یک روش پیشگیری از حملات و هک‌ها در نگهداری و استفاده از والت های خودحضانتی قرار میگیرد که بسیار مهم و حیاتی خواهد بود.

1 Like