آموزش استیک کلور در کلور والت نسخه5

کلور والت این فرصت را فراهم کرده تا هر کسی از هر کجای دنیا بتواند با استفاده از والت خود با استیک کردن توکن ها در والت درآمد منفعل کسب کند. این آموزش توضیح می دهد که چگونه می توانید توکن های KLV خود را درکلور والت نسخه 5 استیک کنید و چگونه می توانید آنها را به یک اعتبار سنج(ولیدیتور) برای دریافت سود دیلیگیت کنید.


نحوی انجام استیک در داخل والت

مرحله اول: درصفحه اول والت Balance را انتخاب کنید سپس از صفحه بازی شده روی توکن KLV (Klever) کلیک کنید.


مرحله دوم: در داخل حساب باز شده روی نماد STAKE کلیک کنید و سپس گزینه Staking را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر خود را برای استیک مشخص کنید.

توجه!

حداقل مقدار توکن برای استیک 1000 KLV است. توصیه می شود مقداریKLV را برای پرداخت فی در والت خود بصورت ازاد نگه دارید و حداقل 2 توکن برای انجام فی تراکنش استیک لازم است. شما برای انجام تراکنش ها درKleverChain باید مقداری کارمزد را با KLV(KDA) پرداخت کنید.

مرحله سوم: در صفحه بعدی جزئیات تراکنش خود را مشاهده خواهید کرد، بعد از بررسی تراکنش خود دکمه Confirm را انتخاب کنید و سپس پین کد والت خود را وارد کنید همچنین می توانید از اثر انگشت خود برای تایید تراکنش استفاده کنید.

توجه

هر بار که استیک می کنید یک باکت جدید ایجاد می شود هر حساب می تواند تا 100 باکت داشته باشد، داشتن بیش از یک باکت به شما امکان می دهد KLV خود را بین چندین ولیدیتور(اعتبار سنجی) تقسیم کنید. هر باکت را می توان به یک اعتبار سنج اختصاص داد.


دیلیگیت برای اعتبارسنج ها در داخل والت

پس از اینکه توکن‌های کلور خود را استیک کردید باید آنها را به یک اعتبارسنجی واگذار کنید تا پاداش استیک کسب کنید اگر می‌خواهید KLV خود را به چندین ولیدیتور اختصاص دهید باید KLV خود را در باکت های مختلف تقسیم کنید و در چند قسمت ان مقدار را استیک انجام دهید.
برای دلیگیت کریدن یک باکت به یک ولیدیتور روی دکمه Manage buckets در داخل صفحه استیک کلیک کنید سپس یک ولیدیتور را از لیست موجود انتخاب کنید و در پایان دکمه Confirm را انتخاب کنید.

سلب مسئولیت!

برخی از ولیدیتور ها از طرف تیم کلور نیستند این مسئولیت شماست که عاقلانه توکن های کلور خود را بر اساس تصمیم خودتان یکی ولیدیتور را انتخاب کنید ولیدیتور هایی که کمیسیون کمتری دریافت میکنند ممکن است به شما پاداش بیشتری بدهند با این حال، انتخاب یک ولیدیتور به موفقیت شبکه کمک می کند، به عنوان مثال با ساخت dApp در دراز مدت برای همه سودآورتر خواهد بود. برخی از ولیدیتورها از کمیسیون به عنوان منبع مالی برای پروژه های خود استفاده می کنند.


چگونه به یک ولیدیتور دیگر ریدلیگیت کنیم؟

مرحله اول: د ر داخل والت کلور خود روی آیکون مربوط به استیک کلیک کنید و سپس در صفحه استیک روی دکمه Manage buckets کلیک کرده و باکت مورد نظر خود را برای دیلیگیت دوباره انتخاب کنید.


مرحله دوم:در قسمتBucket Details جزئیات مربوط به دیلیگیت خود را مشاهده خواهید کرد در بالای آن گزینه Switch Validator or Undelegate انتخاب کنید تا بتوانید یک ولیدیتور(اعتبارسنج) دیگری را از لیست موجود انتخاب کنید و در اخر دکمه Delegate را انتخاب کنید تا عملیات تعوض انجام شود.

مرحله سوم: در صفحه بعدی جزئیات مربوط به تعویض ولیدیتور را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه Confirm کلیک کرده و سپس پین کد یا با اثر انگشت تلفن همراه تراکنش را تایید کنید.

توجه!
تراکنش مربوط به عوض کردن ولیدیتور با پرداخت فی تراکنش با 2 عدد کلور انجام خواهد شد(حتما قبل از انجام تراکنش مطمئن شوید که 2 عدد توکن کلور روی کلور چین برای پرداخت فی دارید.)


برداشت سود استیک در کلور والت چگونه انجام می شود؟

مرحله اول: در داخل والت کلور خود روی ایکون مروبط به استیک کلیک کنید و سپس در صفحه استیک روی دکمه Claim کلیک کرده و از گزینه های Claim from staking / Claim from delegations یکی را انتخاب کنید.

مرحله دوم: در صفحه بعدی جزئیات تراکنش کلایم(برداشت) را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه Confirm کلیک کرده و سپس پین کد یا با اثر انگشت تلفن همراه تراکنش را تایید کنید.

1 Like