بلاکچین چیست؟(به همراه ویدیو)

بلاکچین ممکن است برای افرادی که با این فناوری جدید آشنا نیستند عجیب و پیچیده به نظر برسد اما بسیار ساده تر از تصور اکثر مردم است.

اساساً ترکیبی از دو فناوری نسبتاً قدیمی - محاسبات توزیع شده و رمزنگاری است.

به زبان ساده #بلاکچین یک دفتر رمزگذاری شده توزیع شده است که در شبکه ای از رایانه ها میزبانی می شود. #بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده در جهان است که به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از فناوری بلاکچین به طور غیرمتمرکز پول را به هر کسی در سراسر دنیا به صورت غیرمتمرکز(P2P) منتقل کنید.

#بیت کوین بلاکچین نسل اول است که از ذخیره داده ها استفاده میشد(با استفاده از الگوریتم های کریپتوگرافی) و #اتریوم بلاکچین نسل دوم است که یک بستر توسعه برای قراردادهای هوشمند یا معاملات خودکار از قبل نوشته شده را معرفی کرد.

امروزه بلاک چین های نسل سوم مانند #ترون قادر به پردازش بیش از 2000 معامله در ثانیه هستند و اجرای مقیاس پذیر قراردادهای هوشمند را بهبود بخشیده است.

این مقیاس پذیری با اطمینان ترون را در بین توسعه دهندگان dapp و کاربران در سراسر جهان محبوب کرده است زیرا ساختن یک برنامه آسان و مقیاس پذیر است و خرید و فروش آن از طریق بلاک چین ترون برای کاربران ارزان انجام می شود.

#کلور برای درک کامل از قدرت بلاکچین ، یک تجربه ساده ، ایمن و سریع را برای کاربران خود ارائه می دهد ، فارغ از اینکه سالها در رمزنگاری بوده اند یا اولین قدم خود را به دنیای بلاکچین برداشته اند.

برای اطلعات بیشتر می توانید این ویدیو را مشاهده کیند:

1 Like