مهاجرت برای استفاده از 24 کلمه بازیابی بجای 12 کلمه

امنیت شما اولویت ماست کیف پول کلور اکنون از 24 کلمه بازیابی پشتیبانی می کند. ارتقای قدرتمندی برای امنیت شماست که توصیه می‌کنیم دارایی خود را از کیف پول ۱۲ کلمه‌ای به گزینه امن‌تر ۲۴ کلمه‌ای منتقل کنید. این یک راه آسان و موثر برای افزایش امنیت رمزنگاری شما است برای ارتقا کیف پول خود به 24 کلمه، لطفاً این مراحل را دنبال کنید:

  • از 12 کلمه و کلید خصوصی های والت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
  • والت خود را ریست کنید
  • یک والت جدید 24 کلمه ای ایجاد کنید
  • والت های قبلی خود را با استفاده از کلید خصوصی های انها به والت جدید اضافه کنید
  • دارایی خود را از حساب قدیمی خود به حساب جدید ارسال کنید

از 12 کلمه و کلید خصوصی های والت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

کیف پول شما دارای یک عبارت 12 کلمه ای بازیابی است که بین همه حساب ها یکسان است. علاوه بر این، هر حساب دارای یک کلید خصوصی منحصر به فرد است شما باید از کلید خصوصی هر حسابی که دارایی در ان دارید نسخه پشتیبان تهیه کنید پس حتما توجه کنید که تمام کلید خصوصی های حساب هایی را که در ان دارایی دارید را بکاپ تهیه کنید، کلید خصوصی 64 کاراکتر است.

یک کلید خصوصی برای هر حساب (بلاک چین) بصورت مجزا است . نه برای هر دارایی. برای مثال، ترون و TRC20 USDT کلید خصوصی یکسانی دارند. برای پشتیبان گیری از کلید خصوصی، باید از والت ترون خود بکاپ تهیه کنید. به طور مشابه، برای ETH، BNB و سایر بلاک چین هایی که از EVM استفاده میکنند نیز این موضوع صدق میکند حتما توجه کنید در اینجا از تفاوت بین BNB (BinanceCoin - BEP2) و BNB (Binance Smart Chain - BEP20) آگاه باشید. اگر دو حساب TRX دارید (حساب اصلی TRX و یک حساب TRX دیگر)، باید از کلید خصوصی هر حساب پشتیبان تهیه کنید.

با انجام مراحل زیر می توانید از 12 کلمه و کلید خصوصی های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید:

مرحله اول : در صفحه اصلی والت در گوشه سمت چپ والت بر روی ایکون مربوط به منو کلیک کنید و سپس در بخش باز شده Backup Wallet را انتخاب کنید و پین کد والت خود را وارد کنید.

مرحله دوم : هشدار SECURITY ALERT را با دقت بخوانید و کلید مربوطه را فعال کنید سپس بر روی Okay I got it کلیک کنید در صفحه بعدی یک بلاک چین و سپس یک حساب را انتخاب کنید.

مرحله سوم : به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید بین تب های PRIVATE KEY و SEED جابه‌جا شوید. شما این امکان را دارید که کلید خصوصی و 12 کلمه خود را در حافظه موقت کپی کنید با این حال بهترین روش این است که آنها را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید.

اگر مطمئن نیستید از کلیدهای خصوصی کدام حساب ها (بلاک چین) باید پشتیبان تهیه کنید، لطفاً با پشتیبانی کلور تماس بگیرید:

https://support.klever.org/hc/en-us

والت خود را ریست کنید

پس از پشتیبان گیری از12 کلمه و کلید خصوصی های خود اکنون می توانید کیف پول خود را ریست کنید. توجه داشته باشید که اگر برای این مرحله احساس راحتی نمی کنید، می توانید کیف پول خود را با استفاده از 12 کلمه ای در دستگاه دیگری بازیابی کنید به این ترتیب آرامش خاطر خواهید داشت.

برای تنظیم مجدد کیف پول خود روی منوی نواری از گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی کلیک کنید سپس گزینه Reset Wallet در قسمت Security را انتخاب کرده و پین کد را برای ریست وارد کنید.

سلب مسئولیت!

اگر کیف پول خود را بدون پشتیبان گیری از12 کلمه یا کلید خصوصی های والت خود ریست کنید دیگر نمی توانید کیف پول و دارایی های خود را بازیابی کنید در این صورت تیم کلور مسئولیتی در قبال از دست دادن دارایی های شما ندارد.

یک والت جدید 24 کلمه ای ایجاد کنید

پس از ریست والت اکنون می توانید یک کیف پول جدید 24 کلمه ای به شرح زیر ایجاد کنید:

مرحله اول: برنامه را باز کنید و سیاست حفظ حریم خصوصی را به دقت بخوانید سپس،باید با شرایط آن موافقت کنید و برای ادامه روی دکمه Continue کلیک کنید.

مرحله دوم: روی دکمه Create Wallet کلیک کنید و سپس یک پین کد امنیتی دلخواه وارد کرده و آن را تأیید کنید مطمئن شوید که پین کد خود را به خاطر می آورید، زیرا باید هر بار که برنامه را باز می کنید یا انتقال می دهید از این پین کد استفاده کنید.

مرحله سوم: اطلاعیه نمایش داده شده را با دقت بخوانید و روی دکمه I Agree کلیک کنید سپس 24 کلمه را روی یک تکه کاغذ بنویسید و Continue را برای ادامه روند انتخاب کنید.

سلب مسئولیت!

اگر 24 کلمه خود را یادداشت نکنید در صورتی که به دلیل هر مشکلی که ممکن است برای دستگاه شما رخ دهد دسترسی به دارایی خود را از دست بدهید تیم کلو مسئولیتی ندارد، برای بازیابی کیف پول خود به 24 کلمه نیاز دارید و کلور والت یک والت غیرمتمرکز است و هرگز اطلاعات شما را در سرور خود ذخیره نمیکند.

هشدار!

هرگز 24 کلمه خود را حتی با عوامل پشتیبانی کلور و غیره به اشتراک نگذارید. همچنین24 کلمه خود را در هیچ وب سایت یا برنامه جعلی وارد نکنید.

مرحله چهارم:

پس از نوشتن 24 کلمه خود باید آنها را تأیید کنید، برای انجام این کار 24 کلمه خود را وارد کنید و سپس روی دکمه Continue کلیک کنید.

مرحله پنجم:
در پایان شما می توانید گزینه اثر انگشت دستگاه خود را قبل از هدایت به صفحه اصلی فعال کنید.

والت های قبلی خود را با استفاده از کلید خصوصی های انها به والت جدید اضافه کنید
اکنون در هر بلاک چین یک حساب اصلی دارید که با استفاده از 24 کلمه ایجاد شده است. برای وارد کردن حساب‌های قدیمی خود که با استفاده از 12 کلمه‌ ایجاد شده‌اند باید از کلیدهای خصوصی آن‌ها استفاده کنید شما باید حساب های قدیمی را یکی یکی به شرح زیر وارد کنید:

مرحله اول: در قسمت موجودی والت خود روی نماد (+) از گوشه سمت راست کلیک کنید و سپس در صفحه افزودن حساب‌ها روی گزینه IMPORT WITH PRIVATE KEY کلیک کنید.

مرحله دوم: نوع بلاکچین والتی را که می خواهید وارد کنید را انتخاب کنید سپس یک نام برای آن انتخاب کنید و کلید خصوصی را وارد کنید. هنگامی که یک کلید خصوصی معتبر وارد کردید آدرس به طور خودکار ظاهر می شود. در پایان روی دکمه Import کلیک کنید و پین کد ۶ رقمی والت خود را وارد کنید.

دارایی خود را از حساب قدیمی خود به حساب جدید ارسال کنید

اکنون می توانید دارایی خود را از حساب های قدیمی (حساب های اضافه شده) به حساب های جدید (حساب های اصلی ایجاد شده با 24 کلمه) منتقل کنید. شما باید دارایی های خود را یکی یکی انتقال دهید این به شما بستگی دارد اما با مسئولیت خودتان اگر می خواهید دارایی های خود را برای صرفه جویی در هزینه ها در حساب های قدیمی بگذارید و یا حتی در صورت تمایل می توانید آنها را به تدریج در زمانی که هزینه انتقال در شبکه کم است، انتقال دهید.

شما می توانید توکن های خود را از یک حساب به حساب دیگر به صورت زیر انتقال دهید:

مرحله اول:

به حساب(حساب قدیمی) مد نظر خود وارد شوید و روی آیکون SEND کلیک کنید سپس 100٪ دارایی را انتخاب کنید تا تمام موجودی خود را ارسال کنید و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید توجه داشته باشید برای برخی از توکن‌ها مانند بیت کوین ممکن است 100% دارایی برای ارسال با خطا مواجه شود در اینصورت باید مقدار کمی برای پوشش کارمزد شبکه باقی بگزارید.

مرحله دوم:

در صفحه بعد روی آیکون کتابچه کلیک کنید تا یک حساب از حساب های خود انتخاب کنید. سپس حساب اصلی (حساب جدید) را انتخاب کنید.

مرحله سوم:
دکمه Next را بزنید در صفحه بعدی می توانید جزئیات تراکنش را مشاهده کنید. برای ادامه روی دکمه Submit Transaction کلیک کنید.


مرحله چهارم:

در پایان پین کد خود را وارد کنید یا از اثر انگشت خود برای امضای تراکنش استفاده کنید تا تراکنش شما انجام شود.

1 Like